Kup Saxenda online: szybka dostawa

Saxenda

Co to jest dokładnie Saxenda?

Saxenda jest lekiem wstrzykiwanym raz dziennie, który może pomóc w utracie wagi.

Liraglutyd jest sprzedawany pod nazwą handlową Saxenda w celu redukcji masy ciała. Pod nazwą handlową Victoza liraglutyd jest również stosowany do obniżania poziomu cukru we krwi u chorych na cukrzycę, ale w innej dawce. Liraglutyd wspomaga odchudzanie poprzez hamowanie apetytu, dzięki czemu pacjent spożywa mniej kalorii niż zwykle.

Aby uzyskać optymalne wyniki odchudzania, lek Saxenda należy stosować w połączeniu z następującymi lekami:

 • niskokaloryczna, zdrowa dieta
 • zwiększenie aktywności fizycznej

Osoby otyłe i z nadwagą są bardziej narażone na problemy zdrowotne, takie jak nadciśnienie (wysokie ciśnienie krwi), wysoki poziom cholesterolu i cukrzyca typu 2. Można temu zapobiec w przyszłości, zmniejszając swoją wagę.

Jak działa lek Saxenda?

Lek Saxenda działa poprzez hamowanie apetytu, co powoduje, że pacjent je mniej. Schudniesz, jeśli będziesz jeść mniej żywności i spożywać mniej kalorii.

Lek Saxenda jest wstrzyknięciem podskórnym, w którym lek jest podawany bezpośrednio pod skórę za pomocą małej igły. Liraglutyd zawarty w leku Saxenda jest powoli wchłaniany przez warstwę tłuszczową skóry.

Liraglutyd działa podobnie do GLP-1, hormonu, który wpływa na apetyt i jest naturalnie obecny w organizmie.

GLP-1 jest uwalniany z jelit i innych narządów podczas jedzenia. GLP-1 powoduje, że mózg zmniejsza apetyt, co sprawia, że przestajesz jeść.

Enzymy w organizmie szybko rozkładają naturalny GLP-1. Ponieważ jednak liraglutyd działa jak GLP-1, dłużej utrzymuje się w organizmie. Oznacza to, że dłużej będziesz czuć się najedzony i mniej głodny, co doprowadzi do zmniejszenia masy ciała.

Saxenda tania cena: Preparat Saxenda należy stosować w połączeniu z dietą niskokaloryczną i zwiększoną ilością ćwiczeń fizycznych. Leku Saxenda nie należy stosować samodzielnie w celu utraty wagi.

Jeśli pacjent ma wysoki wskaźnik masy ciała (BMI), może przyjmować lek Saxenda, aby pomóc w kontrolowaniu wagi.

Leczenie lekiem Saxenda rozpoczyna się od niewielkiej dawki, która jest stopniowo zwiększana w ciągu pierwszych pięciu tygodni leczenia. Lekarz prowadzący pokaże pacjentowi, jak stopniowo zwiększać dawkę leku, aż do osiągnięcia dawki podtrzymującej 3 mg na dobę.

Lek Saxenda ma pewne działania niepożądane, dlatego najlepiej jest zacząć od mniejszej dawki, aż organizm się do niego przyzwyczai. Nudności (złe samopoczucie) są typowym działaniem niepożądanym, które można zmniejszyć poprzez stopniowe zwiększanie dawki. Z powodu tych negatywnych skutków u niektórych pacjentów nie można osiągnąć dawki podtrzymującej wynoszącej 3 mg na dobę.

Jak długo działa pióro Saxenda?

Saxenda jest lekiem podawanym raz na dobę w postaci wstrzyknięcia za pomocą długopisu. W zależności od potrzebnej dawki, pióro będzie miało różną żywotność.

Rozpoczynając przyjmowanie leku Saxenda, pacjent zaczyna od małej dawki i stopniowo zwiększa ją przez kilka tygodni. Celem jest osiągnięcie dawki dobowej leku Saxenda wynoszącej 3 mg.

Ponieważ dawka leku będzie się zmieniać w miarę postępu terapii, nie można określić, jak długo wystarczy jeden lek Saxenda. W zależności od postępu leczenia, pojedynczy lek Saxenda pen w Polska może być stosowany przez okres od kilku dni do 2,5 tygodnia.

Co to jest lek Saxenda i w jaki sposób się go stosuje?

Lekarz zaproponuje plan określający, jaką ilość leku Saxenda należy wstrzykiwać każdego dnia. Ilość leku, którą należy wstrzykiwać, będzie się zwiększać z tygodnia na tydzień, aby pacjent mógł przyzwyczaić się do stosowania leku Saxenda. Należy zawsze przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących dawkowania.

Na naszej stronie informacyjnej dla pacjentów dotyczącej leku Saxenda można znaleźć więcej informacji na temat stosowania leku Saxenda.

Jak długo działa pióro Saxenda?

Saxenda jest lekiem podawanym raz na dobę w postaci wstrzyknięcia dożylnego. W zależności od potrzebnej dawki, pióro będzie miało różną żywotność.

Kupowanie leku Saxenda bez recepty w Polska rozpoczyna się od małej dawki, która jest stopniowo zwiększana w ciągu kilku tygodni. Celem jest osiągnięcie dawki dobowej leku Saxenda wynoszącej 3 mg.

Ponieważ dawka leku będzie się zmieniać w miarę postępu terapii, nie można określić, jak długo wystarczy jeden lek Saxenda. W zależności od etapu leczenia, pojedynczy pen Saxenda może wystarczyć na okres od kilku dni do 2,5 tygodnia.

Przeciwwskazania i działania niepożądane

Poważne zdarzenia niepożądane, takie jak opisane poniżej, występują rzadko.

Najczęstszymi działaniami niepożądanymi leku Saxenda są:
 • złe samopoczucie (mdłości)
 • niepokój (wymioty)
 • zaparcia
 • biegunka

Te działania niepożądane powinny ustąpić w miarę dostosowywania się organizmu do leku Saxenda, co powinno nastąpić w ciągu kilku pierwszych tygodni leczenia.

Mniej typowe działania niepożądane leku Saxenda to:
 • Podrażnienie, zaczerwienienie lub zasinienie skóry w miejscu wstrzyknięcia
 • uczucie wzdęcia
 • zmiana smaku lub suchość w ustach
 • dyspepsja dyspepsja (zgaga)
 • kamienie żółciowe
 • problemy ze snem
 • uczucie mdłości
 • wyczerpany
 • Następujące działania niepożądane występują rzadko podczas stosowania leku Saxenda:
 • odwodnienie
 • wyższa niż normalnie częstość akcji serca
 • nie czuje się dobrze

Należy zaprzestać kupowania leku Saxenda w Polska i natychmiast skontaktować się z pogotowiem ratunkowym, jeśli u pacjenta wystąpi reakcja alergiczna po podaniu zastrzyku. Obrzęk twarzy lub szyi, trudności z oddychaniem lub przyspieszone bicie serca to objawy reakcji alergicznej.

Jeśli po przyjęciu leku Saxenda wystąpi silny dyskomfort w żołądku, może to oznaczać, że trzustka jest w stanie zapalnym (zapalenie trzustki). Należy zaprzestać kupowania leku Saxenda online w Polska i natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat mogą przyjmować lek Saxenda, ale musi on być przepisany przez lekarza, np. przez lekarza Asda online. Jeśli pacjent ma ponad 75 lat, powinien unikać kupowania leku Saxenda bez recepty w Polska.

Nie należy stosować leku Saxenda, jeśli pacjentka jest w ciąży, zamierza zajść w ciążę lub karmi piersią.

Przed zakupem leku Saxenda w Polska należy skonsultować się z lekarzem, jeśli u pacjenta występuje którykolwiek z poniższych stanów:

 • niewydolność serca
 • problemy z wątrobą
 • problemy z nerkami (w tym dializy)
 • Choroba Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego to przykłady chorób zapalnych jelit (IBD).
 • Gastropareza to (opóźnione) opróżnianie żołądka
 • zapalenie trzustki
 • kamienie żółciowe lub zapalenie pęcherzyka żółciowego
 • Rak tarczycy to rodzaj nowotworu tarczycy, który dotyka gruczołu tarczowego.

Jeśli pacjent przyjmuje inne leki, lek Saxenda może zazwyczaj być bezpiecznie stosowany, ponieważ występuje w nim niewiele interakcji lekowych. Jednakże, jeśli pacjent przyjmuje leki na cukrzycę, podczas stosowania leku Saxenda może wystąpić zwiększone ryzyko hipoglikemii (niskie stężenie cukru we krwi).

Aby uzyskać więcej informacji, należy porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą albo zapoznać się z ulotką dla pacjenta.

Inne metody redukcji masy ciała

Stosując dietę niskokaloryczną i regularnie ćwicząc, należy przyjmować leki odchudzające. Jeśli kupowanie Saxenda online tanio nie jest dla Ciebie, możesz spróbować orlistatu lub innej formy leku na odchudzanie.

Orlistat to kolejny lek stosowany w leczeniu otyłości i redukcji masy ciała. Orlistat na receptę (120 mg) znany jest pod nazwą Xenical, natomiast orlistat bez recepty znany jest pod nazwą Alli (60 mg).

Orlistat jest dostępny w postaci kapsułek, które można przyjmować po jednej kapsułce do każdego posiłku, maksymalnie trzy razy dziennie. Jego działanie polega na zmniejszeniu ilości tłuszczu wchłanianego przez organizm z diety.

Orlistat, podobnie jak lek Saxenda, nie powinien być stosowany dłużej niż 12 tygodni (3 miesiące), dopóki pacjent nie straci co najmniej 5% swojej wyjściowej masy ciała.

Powinieneś zadać sobie pytanie, czy leki, które stosujesz na co dzień, powodują przybieranie na wadze lub utrudniają utratę wagi. Przykładami leków, które mogą powodować przyrost masy ciała, są pigułki litu, walproinian sodu stosowany w leczeniu padaczki oraz wiele leków przeciwdepresyjnych. Jeśli uważasz, że zwiększenie masy ciała jest działaniem niepożądanym, poproś lekarza lub farmaceutę o sprawdzenie swoich zaleceń.

U pacjenta może występować choroba podstawowa, taka jak niedoczynność tarczycy, która utrudnia utratę wagi. Można poprosić o wykonanie badania czynności tarczycy, aby sprawdzić, czy tarczyca nie działa prawidłowo.

Jeśli dieta i ćwiczenia fizyczne nie pomogły w utracie wagi, lekarz może skierować pacjenta do specjalisty, który może zalecić przeprowadzenie operacji bariatrycznej. Aby ograniczyć ilość jedzenia, część żołądka jest zmniejszana, omijana lub częściowo usuwana. Jeśli wskaźnik BMI wynosi ponad 35, można rozważyć przeprowadzenie operacji odchudzającej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *