Kup Ozempic: online i bez recepty

Ozempic

Czym dokładnie jest Ozempic?

Ozempic jest produktem nie zawierającym insuliny, podawanym we wstrzyknięciach, stosowanym w leczeniu pacjentów z cukrzycą typu 2, u których występuje wysokie stężenie cukru we krwi. Jest on zwykle podawany pacjentom, którzy nie mogą przyjmować innych leków przeciwcukrzycowych, takich jak metformina, i jest dostępny w postaci gotowych do napełnienia wstrzykiwaczy.

Aby zapewnić optymalną kontrolę stężenia cukru we krwi, lek ten powinien być przyjmowany w połączeniu ze zrównoważoną dietą i ćwiczeniami fizycznymi. Nie jest zalecany w leczeniu cukrzycy typu 1, dlatego w przypadku wystąpienia cukrzycy typu 1 należy skonsultować się z lekarzem.

W leczeniu cukrzycy typu 2 lek Ozempic można kupić online w Polska. Wystarczy wypełnić krótki formularz prywatnej konsultacji, który zostanie rozpatrzony przez jednego z naszych lekarzy.

*Ozempic będzie wkrótce dostępny w naszej aptece partnerskiej, a tymczasem istnieje równie skuteczny zamiennik.

Co to jest Ozempic i jak działa?

Zastrzyki Ozempic pomagają kontrolować poziom cukru we krwi (HbA1c). Zawierają one semaglutyd, analog GLP-1 (glukagonopodobnego peptydu-1), jako substancję czynną. Jest on związany z lekiem liraglutydem (Saxenda).

Analogi GLP-1 działają poprzez zwiększenie poziomu GLP-1, rodzaju hormonu znanego jako inkretyna. Hormony te kontrolują trzy podstawowe szlaki regulacji poziomu cukru we krwi:

 • Gdy poziom cukru we krwi jest zbyt wysoki, trzustka zaczyna produkować insulinę.
 • Gdy dodatkowa synteza glukozy przez wątrobę nie jest konieczna, jest ona zmniejszana.
 • Zmniejsza szybkość trawienia pokarmu i opróżniania żołądka.

W badaniach klinicznych wykazano, że te połączone działania obniżają poziom cukru we krwi.

Jakie korzyści ze stosowania leku Ozempic zaobserwowano w badaniach?

Badania kliniczne wykazały, że zastrzyki Ozempic obniżają poziom HbA1c. Badania kliniczne wykazały, że aż 82% z 288 pacjentów przyjmujących Ozempic osiągnęło docelowy poziom HbA1c, co jest wskaźnikiem sukcesu znacznie wyższym niż w przypadku terapii alternatywnych. Ponadto, chociaż wiele osób obawia się wstrzykiwania preparatu, wystarczy robić to raz w tygodniu.

Zastrzyki olimpijskie przynoszą korzyści również układowi sercowo-naczyniowemu. Wykazano, że u osób z cukrzycą typu 2 i znaną chorobą serca minimalizują one ryzyko wystąpienia poważnych zdarzeń sercowo-naczyniowych, takich jak zawał serca, udar mózgu lub zgon.

Chociaż zakup Ozempic w Polska może pomóc w utracie wagi, nie jest on zalecany przez HealthExpress choćby z tego powodu. Osoby poszukujące terapii odchudzającej na receptę powinny odwiedzić odpowiednią stronę, aby dowiedzieć się więcej o naszych możliwościach leczenia.

Nie jestem pewna, jaką dawkę powinnam przyjąć.

Dawka początkowa leku Ozempic to jedna tabletka 0,25 mg raz w tygodniu przez cztery tygodnie. Następnie, przez co najmniej cztery tygodnie, dawka leku będzie zwiększana do 0,5 mg. W razie potrzeby dawka leku zostanie dostosowana do 1 mg raz w tygodniu. Maksymalna dawka wynosi 1 mg na tydzień.

Należy pamiętać, że rozpoczęcie stosowania leku Ozempic należy najpierw skonsultować z lekarzem. Przed zamówieniem tabletek 0,5 lub 1 mg należy stosować stałą dawkę leku przez co najmniej 6 miesięcy.

Jaki jest najlepszy sposób podawania leku Ozempic?

Lek Ozempic należy stosować raz w tygodniu, najlepiej tego samego dnia i o tej samej porze każdego tygodnia. Jeśli konieczna jest zmiana dnia przyjmowania leku Ozempic, można to zrobić pod warunkiem, że od ostatniego przyjęcia leku minęły co najmniej 2 dni. Najlepszymi miejscami do wstrzyknięć są uda, podbrzusze i górna część ramienia.

Poniżej znajduje się krótki przewodnik dotyczący podawania leku Ozempic:

Przygotuj pióro i igłę: Należy sprawdzić nazwę i etykietę pióra, upewnić się, że roztwór w piórze jest czysty, oraz zaopatrzyć się w nową igłę.

Umieść nową igłę, usuwając papierową zakładkę, wsuwając igłę do pióra i mocno ją skręcając, zdejmując zewnętrzną nasadkę i odkładając ją na bok, a następnie zdejmując wewnętrzną nasadkę igły i wyrzucając ją.

Przekręć przełącznik wyboru dawki, aż na liczniku dawek pojawi się symbol kontroli przepływu, następnie przytrzymaj pisak z igłą skierowaną ku górze oraz naciśnij i przytrzymaj przycisk dawkowania, aż licznik dawek powróci do wartości 0. Na czubku igły powinna pojawić się kropla roztworu.

Wybierz dawkę, obracając licznik dawek do momentu zatrzymania i wyświetlenia 0,25 mg, 0,5 mg lub 1 mg, w zależności od wymaganej dawki.

Wprowadzić igłę do skóry, a następnie nacisnąć i przytrzymać przycisk dawkowania do momentu wyświetlenia wartości 0. Może być słyszalne lub wyczuwalne kliknięcie. Aby mieć pewność otrzymania pełnej dawki, należy przytrzymać igłę w skórze, a przed jej wyjęciem ostrożnie policzyć do 6.

Ulotka informacyjna dla pacjenta, którą można pobrać ze strony internetowej i która znajduje się w pudełku razem z receptą, zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące stosowania leku Ozempic wraz z wykresami.

Jeśli pacjent zapomni przyjąć zastrzyk, a od ostatniej dawki minęło mniej niż 5 dni, należy przyjąć go zaraz po przypomnieniu sobie o tym. Nie należy przyjmować dawki podwójnej, jeśli upłynęło więcej niż 5 dni. Następną dawkę należy przyjąć w wyznaczonym terminie. Przedawkowanie leku Ozempic może spowodować niebezpieczny spadek stężenia cukru we krwi (hipoglikemia).

Pisaki Ozempic należy przechowywać w lodówce w temperaturze od 2 do 8 stopni Celsjusza, z dala od światła. Otwarty długopis może wytrzymać do 6 tygodni. Długopisów Ozempic nie należy zamrażać.

Jakie są prawdopodobne negatywne skutki stosowania leku Ozempic?

Ozempic, podobnie jak inne leki wydawane na receptę, może powodować niepożądane działania niepożądane. Większość typowych działań niepożądanych jest jednak niewielka i ustępuje samoistnie.

Przykłady często występujących działań niepożądanych to

 • złe samopoczucie (mdłości)
 • złe samopoczucie (wymioty)
 • biegunka
 • niestrawność
 • zgaga i kwaśny refluks
 • choroba zapalna żołądka (zapalenie żołądka)
 • ból brzucha
 • utrata wagi
 • zmęczenie
 • zawroty głowy
 • zmniejszenie apetytu

Hipoglikemia, czyli „niedocukrzenie”, to kolejne typowe działanie niepożądane zastrzyków Ozempic, które występuje, gdy stężenie cukru we krwi jest zbyt niskie. Jeśli oprócz leku Ozempic pacjent stosuje inne leki przeciwcukrzycowe, prawdopodobieństwo wystąpienia takiej sytuacji jest większe.

Jeśli wystąpi którykolwiek z poniższych objawów, należy natychmiast zgłosić się do lekarza w celu leczenia hipoglikemii:

 • blada cera
 • zimny pot
 • uczucie zdenerwowania, niepokoju lub zakłopotania
 • uczucie mdłości i/lub głodu
 • zmiany w widzeniu
 • senność lub ospałość
 • problemy z koncentracją
 • wstrząsy

Pełny wykaz działań niepożądanych znajduje się w ulotce dla pacjenta.

Kto może startować w Ozempic?

Ten lek jest przeznaczony wyłącznie dla osób, u których zdiagnozowano cukrzycę typu 2, nie jest on przydatny dla osób, u których zdiagnozowano cukrzycę typu 1 lub w leczeniu cukrzycowej kwasicy ketonowej.

Jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną, semaglutyd, lub na którykolwiek z pozostałych składników leku Ozempic, nie powinien go przyjmować. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, nie powinna przyjmować tego leku i powinna zwrócić się o pomoc do lekarza diabetologa.

Inne osoby mogą wymagać dodatkowego nadzoru podczas stosowania leku Ozempic:

 • Jeśli pacjent przyjmuje insulinę lub inne leki przeciwcukrzycowe, konieczne może być dostosowanie ich dawki, aby zapobiec hipoglikemii.
 • Kupno leku Ozempic bez recepty w Polska może pogorszyć objawy i zwiększyć ryzyko wystąpienia problemów, jeśli pacjent ma retinopatię cukrzycową.
 • przyjmują warfarynę w celu zapobiegania zakrzepom krwi
 • w przeszłości chorował na zapalenie trzustki – ozempic był związany z przypadkami ostrego zapalenia trzustki (zapalenie trzustki).
 • u pacjenta występuje ciężka zastoinowa niewydolność serca lub w przeszłości występowała ciężka zastoinowa niewydolność serca.
 • Jeśli nie wiesz, czy należysz do którejś z tych kategorii, porozmawiaj z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Jaki jest najlepszy sposób zakupu Ozempic online?

W leczeniu cukrzycy typu 2 oferowane są zastrzyki Ozempic w dawce 0,5 mg i 1 mg. Przed złożeniem zamówienia na Ozempic online w Polska, pacjent musi przyjmować stałą dawkę leku przez co najmniej 6 miesięcy. Wystarczy wypełnić krótki formularz konsultacyjny, który zostanie rozpatrzony przez jednego z naszych zarejestrowanych lekarzy. Lek zostanie wydany i wysłany z bezpłatną dostawą następnego dnia po stwierdzeniu, że pacjent nadaje się do leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *